سوالات متداول

الف: سوالات متداول مربوط به گرفتن خلافی

  1. من خارج از کشور هستم ولی نمی‏توانم استعلام یا پرداخت قبض را انجام دهم.

سرورهای پلیس راهور تنها به آی.پی‏های داخل ایران پاسخ می‏دهند و از خارج از کشور امکان بهره مندی از این سرویس نیست.

  1. من درداخل کشور هستم اما نمی توانم جواب بگیرم.

لطفاً هنگام استعلام خلافی هر گونه فیلترشکن را خاموش نمایید.

  1. من در داخل کشور هستم و از فیلترشکن نیز استفاده نمی کنم اما بازهم می نویسد شما درخارج از کشور به این برنامه دسترسی ندارید.

این خطا از سمت سایت پلیس راهور نمایش داده می‏شود و به این برنامه مربوط نیست. ظاهرا گاهی این مشکل پیش می آید. لطفا بعدا دوباره امتحان نمایید. شما می توانید جهت اطمینان از وجود یا عدم این مشکل بطور مستقیم از طریق سایت زیر پلیس راهور به آدری زیر استعلام خلافی خود را بگیرید و مشکل را بررسی کنید.

http://rahvar120.ir

لینک مستقیم استعلام خلافی از سایت پلیس راهور

  1. من قبض جریمه ام را پرداخت نموده ام و از موجودی حسابم کم شده است اما همچنان قبض جریمه فوق را پرداخت نشده اعلام میکند.

اطلاعات خلافی سامانه راهور، معمولا تا 2 هفته زمان می برد تا به روز شود، برنامه ما هم از این سامانه استفاده می‏نماید، بنابراین حداکثر دو هفته پس از پرداخت، مشکل حل می‏شود. یعنی اگر مجددا خلافی اینترنتی بگیرید باید جریمه شما حذف شده باشد.

همچنین حدود 2 یا 3 روز بعد از پرداخت، می‏توانید از طریق دفاتر پلیس + 10 هم خلافی به روز بگیرید.

5. قبض خلافی را پرداخت کرده ام، بیش از دو هفته هم از پرداخت آن می گذرد اما همچنان قبض جریمه فوق را پرداخت نشده اعلام میکند.

ابتدا می توانید جهت اطمینان بیشتر با مراجعه به دفاتر «پلیس + ۱۰» یا از طریق شماره اعلامی پلیس راهور آخرین خلافی خودرویتان را بگیرید تا مطمئن شوید آیا جریمه فوق حذف شده است یا خیر.

02188288888

سپس اگر چنانچه جریمه فوق حذف نشده بود از طریق همین شماره تلفن یا درگاه پرداختی که پرداخت رو از طریق آن انجام داده اید پیگیری نمایید. برای این کار نیاز به کد پیگیری پرداخت خود دارید که پس از پرداخت در سامانه پلیس راهور به شما نمایش داده شده است. در صورتیکه از نسخه های جدید اپلیکیشن های «خودرویار» یا «خلافی و جدول جرایم» استفاده کرده اید، رسید پرداخت بصورت خودکار در برنامه ذخیره شده است.

در نهایت اگر به نتیجه نرسیدید با پرینت رسید پرداخت خود به «اجراییات پلیس راهور» در شهر خود مراجعه و موضوع را پیگیری کنید.

دقت کنید که رسید پرداختی که در دست شما است رسید معتبر پرداخت بانکی است و تنها لازم است عنوان کنید که جریمه خود را به استناد این رسید در تاریخ مربوطه پرداخت کرده اید. توجه کنید نیازی به نام بردن از اپلیکیشن نیست.

6. آیا اپلیکیشن خلافی یا خودرویار در هنگام پرداخت قبوض جرایم، رسید میدهد؟

بله، در نسخه های جدید اپلیکیشن های خلافی (از نسخه 7.4.0 به بعد) و خودرویار (از نسخه 8 به بعد) که امکان پرداخت از طریق درگاه پارسیان فراهم شده، پس از پرداخت بصورت خودکار رسید پرداخت تولید و دربرنامه ذخیره می شود.

.