راهنما

راهنما و توضیحات مهم:

لطفا در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص استعلام و پرداخت قبض های خلافی ابتدا موارد زیر را مطالعه فرمایید.

 1. در حال حاضر تمامی اپلیکیشن های گروه خودرویار از طریق سایت پلیس راهور به آدرس http://www.rahvar120.ir استعلام قبض های خلافی را انجام می دهند و بنابراین تمام نتایج اعلام شده به کاربران از طریق این اپلیکیشن‏ها، همانی است که از سایت پلیس راهور دریافت می شود و سرورهای گروه خودرویار هیچ گونه دسترسی یا دخل و تصرفی در آن ندارند.
 2. محتویات نمایش داده شده در سایت پلیس راهور آفلاین بوده و به هیچ وجه به بانک اطلاعاتی اصلی در سامانه مرکزی پلیس راهور متصل نمی باشد و تنها یک نسخه بروزرسانی شده (با تاریخ مندرج در سایت)، از سایت اجرائیات پلیس راهور است. (بنابراین ممکن است برای مثال شما قبضی را پرداخت نمایید اما همچنان در سایت پلیس راهور به عنوان پرداخت نشده نشان داده شود)
 3. به دلیل حجم بالای داده ها و عدم ارتباط آنلاین و لحظه ای به بانک اصلی، درحال حاضر به روزرسانی اطلاعات در سایت پلیس راهور، بصورت هفتگی انجام می‏شود.
 4. در صورت پرداخت مبلغ جرائم از طریق سایت پلیس راهور یا اپلیکیشن‏های گروه خودرویار، اطلاعات با تاخیر 72 ساعت در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات در سایت و همچنین اپلیکیشن های گروه خودرویار قابل رویت خواهد بود.
 5. گروه خودرویار تلاش دارد مجوزهای قانونی لازم را جهت اتصال مستقیم و لحظه ای به سرورهای مرکزی پلیس راهور اخذ نماید تا خدمات بهتری به کاربران خود ارائه دهد. لازم به ذکر است در حال حاضر هیچیک از اپلیکیشن ها یا سایت های دیگر چنین مجوزی را اخذ نکرده اند و قادر به ارائه چنین خدمتی نیستند.
 6. طبق سیاست های پلیس راهور در حال حاضر سرویس استعلام اینترنتی قبض های خلافی تنها در داخل کشور برقرار است و از خارج از کشور در دسترس نیست. بنابراین در صورتیکه در خارج از کشور هستید یا از فیلترشکن، پروکسی، VPN و مانند اینها در کامپیوتر، گوشی موبایل یا تبلت خود استفاده می کنید با پیام «شما به این سرویس از خارج از کشور دسترسی ندارید» مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل، در صورتی که داخل کشور هستید، فیلترشکن خود را خاموش نموده و مجددا تلاش نمایید.

7. روال پیگیری درصورت عدم حذف جرایم پرداختی در زمان معمول

در صورتی که جریمه قبض خلافی خود را پرداخت کردید اما پس از گذشت زمان معمول آن (حدود دو تا سه هفته) همچنان جریمه فوق در سایت باقی مانده بود، مراحل زیر را طی نمایید:

ابتدا مطمئن شوید که پرداخت شما موفقیت آمیز بوده است یعنی تراکنش بانکی شما درست انجام شده و کد رهگیری پرداخت برای شما صادر شده باشد.  

سپس می توانید جهت اطمینان بیشتر از طریق پیامک (با ارسال کد 17 رقمی VIN خودرو مندرج در پشت کارت خودرو به شماره 1101202020) یا از طریق شماره اعلامی پلیس راهور (02188288888) و یا با مراجعه به دفاتر «پلیس + ۱۰» آخرین خلافی خودرویتان را بگیرید تا مطمئن شوید آیا جریمه فوق حذف شده است یا خیر (این موضوع به خاطر این است که سیستم سایت پلیس راهور ممکن است به روز نباشد اما استعلام خلافی از طریق پیامک یا موارد دیگر معمولا به روزتر هستند).

در نهایت اگر به نتیجه نرسیدید با همراه داشتن رسید پرداخت شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت و کد رهگیری پرداخت به «واحد اجراییات پلیس راهور» استان خود مراجعه و موضوع را پیگیری کنید.

مدارک لازم (علاوه بر پرینت رسید پرداخت):

 1. کپی کارت خودرو
 2. کپی کارت ملی مالک خودرو
 3. پرینت خلافی از پلیس + 10
 4. حضور مالک خودرو

 

دقت کنید که رسید پرداختی که اپلیکیشن های گروه خودرویار ایجاد کرده اند، رسید معتبر پرداخت بانکی است و تنها لازم است عنوان کنید که جریمه خود را به استناد این رسید در تاریخ مربوطه پرداخت کرده اید. توجه کنید نیازی به نام بردن از اپلیکیشن نیست.

 

آدرس اجراییات استان تهران:

تهران، خیابان آزادی، بعد از بزرگراه یادگار امام، خیابان میمنت، جنب آتش نشانی- منطقه 10 راهنمایی رانندگی تهران بزرگ

 


8. نحوه استرداد وجه:

در صورتیکه به اشتباه یک قبض خلافی را دو یا چندبار پرداخت کرده باشید، می توانید جهت بازگرداندن مبالغ پرداخت اضافه به روش زیر اقدام کنید.

توجه:    مدت استرداد وجه، بین 6 ماه تا 1 سال است.

از تمامی اسناد زیر 2 سری کپی تهیه و به اجراییات پلیس راهور استان خود مراجعه کنید.

 1. کپی سند سبزی که خلافی آن پرداخت شده است. (در صورت تعویض پلاک «تاییدیه نقل و انتقال» خودرو لازم می‏باشد)
 2. کپی کارت ملی به نام صاحب پلاک
 3. شماره حساب بانک ملی یا سپه به نام صاحب پلاک
 4. اصل پرینت پرداختی ها
  • –       فرم بازدید – (در صورت پرداخت در تعویض پلاک)
  • –       پرداخت اینترنتی و تلفنی و اپلیکیشن – (شناسه قبض و شناسه پرداخت)
  • –      پرداخت از طریق پرینت پلیس + 10 – (اصل پرینت خلافی پرداخت شده همراه با مهر پلیس + 10 باید باشد)
  • –       در صورتی که پلیس + 10 پرینت خودروی دیگری را به صورت اشتباه به مالک خودرو بدهد و آن پرداخت شود، می بایست مالک خودرو یک نامه از پلیس + 10 در خصوص اینکه صورت وضعیت (خلافی) به صورت اشتباه صادر شده به مالک ارائه دهد. (مالک خودرو می بایست خلافی صحیح خود را پرداخت نماید)

 

در صورتی که خودرو به نام شرکت می باشد:

  1. معرفی نامه از شرکت که امضا و مهر هیئت رییسه داخل آن قید شده باشد
  2. همراه داشتن روزنامه رسمی شرکت – (نام شخص امضا کننده هیئت رییسه معرفی نامه در روزنامه رسمی قید شود)
  3. داخل معرفی نامه حتما باید (مبلغ پرداختی) و (شماره حساب شخص یا شرکت) قید شود.
  4. همراه داشتن کپی کارت ملی فرد امضاء کننده معرفی نامه و نماینده شرکت الزامی است.