تعاریف و اصطلاحات

1- خودرویار یا گروه خودرویار: نام تجاری (برند) منتسب و متعلق به شرکت توسعه زیرساخت آرکا (سهامی خاص) به شماره ثبت 529140 است که تمامی فعالیت های این شرکت در حوزه خودرو و وابسته به آن تحت این نام به انجام می رسد و گاها به عنوان نام اختصاری شرکت نیز بکار می‏رود.

2- پلتفرم خودرویار: شامل کلیه زیرساخت‏های الکترونیکی و غیرالکترونیکی ایجاد شده توسط گروه خودرویار جهت ارائه تمامی خدمات و محتواهای ارائه شده توسط تامین کنندگان مرتبط با حوزه خودرو به کاربران و مشتریان حقیقی و حقوقی در سراسر کشور می‏باشد. این زیرساخت ها شامل وب سایت رسمی گروه خودرویار با آدرس اینترنتی www.khodroyar.org، مجموعه اپلیکیشن های فعلی و یا آینده گروه خودرویار شامل اپلیکیشن خودرویار، اپلیکیشن قیمتگذار و اپلیکیشن پرداخت خلافی و همچنین مجموعه فروشگاه‏ها و شعب فیزیکی گروه خودویار که در آینده به مجموعه گروه خودرویار اضافه خواهد شد بخش هایی از این زیرساخت ها هستند. گروه خودرویار از این پلتفرم به عنوان یک زیرساخت آنلاین و فیزیکی برای توزیع و فروش محصولات، محتوا و خدمات تامین کنندگان کالاهای مجاز، استفاده میکند و تمامی حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت توسعه زیرساخت آرکا می‏ باشد.

3- سامانه/پایانه ‏های الکترونیکی کاربری: هر یک از ترمینال‏های الکترونیکی شرکت (اعم از وب سایت‏ها، اپلیکیشن‏ها، گجت‏ها، …) که کاربران از طریق آنها به سیستم الکترونیکی خودرویار متصل شده و جهت ارائه یا دریافت خدمات از آن استفاده می‏کنند

4- کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی است که از طریق ترمینال‏ها به هر یک از سامانه های پلتفرم خودرویار متصل و از خدمات نرم افزاری و الکترونیکی آنها بصورت آنلاین یا آفلاین استفاده می نماید.

5- حساب کاربری: حسابی است که کاربران برای استفاده دائمی از خدمات خودرویار در پلتفرم خودرویار ایجاد کرده‌اند.

6- مشتری/مصرف کننده نهایی یا خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می‏شود که کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق پلتفرم گروه خودرویار سفارش می دهد.